Top Kancelaria prawnicza Gdańsk

Doskonałe usługi prawnicze w Polsce? Swoją wiedzą na temat prawnych aspektów m.in. rozwodu i alimentów dzielimy się w poszczególnych zakładkach naszej strony internetowej. Zajmujemy się także sprawami z zakresu prawa cywilnego, w tym przede wszystkim o zasiedzenie. Nasza Kancelaria świadczy również pomoc prawną w sprawach karnych. Do każdej sprawy przygotowujemy precyzyjną strategię. Wspieramy Klientów na wszystkich etapach postępowania sądowego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu Klientów przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, a także przed Sądami Rejonowymi w Gdyni, Sopocie, Gdańsku i Wejherowie. Czytać jeszcze detale na tej stronie o rozwód gdynia.

Co to jest więź fizyczna? Więź fizyczna oznacza, że małżonkowie utrzymują kontakty seksualne. Trzeba pamiętać, że obie strony muszą chcieć bliskości fizycznej i się na nią godzić. Zasadą jest, że między małżonkami, którzy chcą się rozwieść brak jest kontaktów fizycznych. Co to jest więź gospodarcza? Więź gospodarcza oznacza, że małżonkowie często pomimo życia pod jednym dachem, zachowują się bardziej jak współlokatorzy niż małżonkowie, czyli nie prowadzą wspólnego gospodarstwa domowego. Jeżeli zatem małżonkowie jedzą wspólnie posiłki, robią razem zakupy, spędzają we dwójkę czas wolny, bezkonfliktowo dzielą się pieniędzmi, a jeden małżonek sprząta po drugim, gotuje i pierze, to można narazić się na zarzut niezerwania więzi gospodarczej.

Co to jest ubezwłasnowolnienie? Ubezwłasnowolnić można osobę, która ukończyła 13 lat i wskutek choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności pijaństwa lub narkomanii, nie jest w stanie kierować swoim postępowaniem. Wówczas wnosi się o ubezwłasnowolnienie całkowite, bądź też ubezwłasnowolnienie częściowe, gdy osoba potrzebuje tylko pomocy do prowadzenia swoich spraw. Dla ubezwłasnowolnionego całkowicie ustanawia się opiekuna, a dla ubezwłasnowolnionego częściowo ustanawia się kuratora.

Renegocjowanie umów: Pandemia koronawirusa powoduje, że sytuacja na rynku staje się dramatyczna. Tylko w marcu tego roku 48 tysięcy przedsiębiorców zawiesiło prowadzenie działalności gospodarczej. Dla wielu przedsiębiorców oznacza to konieczność renegocjacji bądź nawet rozwiązania umów zawartych z ich kontrahentami biznesowymi. W wielu przypadkach występuje również potrzeba rozwiązania umów najmu lokali usługowych.

Podatek od sprzedaży nieruchomości. Ile trzeba czekać ze sprzedażą mieszkania, aby uniknąć podatku? Od 1 stycznia 2019 r. zdecydowana większość właścicieli, którzy odziedziczyli mieszkanie lub działkę nie musi czekać 5 lat, by sprzedać nieruchomość i uniknąć obowiązku zapłaty podatku. Od początku 2019 r. pięcioletni okres, po upływie którego można sprzedać nieruchomość bez konieczności zapłaty podatku dochodowego, liczy się od daty jej nabycia lub wybudowania przez zmarłego spadkodawcę, a nie od dnia jego śmierci. Odkryć dodatkowy detale tutaj https://czaplewski-kancelaria.pl/.